Строительная компания » »

WEB САД - Архів форуму - Чи завжди потрібна вимощення?

дачні справи

Чи завжди потрібна вимощення?

Ось, побудував будинок, завершилися оздоблювальні роботи, прийшов час подумати про планування ділянки навколо будинку. Перше, що спадає на думку - потрібна вимощення, а від неї вже танцювати з усіма доріжками, дорогами, лощадка тощо. Але з недавнього часу постало питання, а навіщо ця сама вимощення потрібна? Підвалу у мене немає, так як фундамент виконаний у вигляді бетонної армованої рами заглибленою всього на 40 см. Вода з даху на землю не ллється, так як зроблені хороші водостоки і вона йде по трубах. За 3 роки будівництва ніякої води під будинком не спостерігалося. Виходить, навіщо тоді потрібна ця вимощення? І знову ж таки, зробивши її нічого вже біля стіни не посадиш, а хочеться троянду плетистую по стіні до вікон пустітьДа і між трояндами чогось посадити. У кого-небудь є досвід експлуатації будинку без створення вимощення? Чуєте різницю або непомітно, є вона чи ні?

gmu

Москва 17.10.2008 10:53:46 Пошук по темі >>

1

gmu, off: як Ви примудрилися зробити фундамент глибиною 40 см ??? ....
У нашому селищі є будинок без вимощення, але бетон більш метра в глибину (що є норма для Москви) і над землею ~ 80 см. У такого будинку вимощення можна не робити.

2

у мене будинок без вимощення. Стрічковий фундамент в землі ~ 50 см., Під стрічкою подушка піщано-гравійна ще 40 см., Над землею 20 ~ 30 см.
навколо будинку в основному газон. Правда уздовж південної стіни трава як правило вигорає, а поливати її окремо-руки не доходять.
Стрічка фундаментна заармовані як годиться. За 8 років фундамент не тріщить (ТТТ), будинок не ходить ... ИМХО нормально. Мені візуально не подобатися забетонована вимощення.

С.Є.

Санкт-Петербург 17.10.2008 14:07:40

3

С. Є., дик кому ж вона подобається ... Ну ніби як пишуть що обов'язково, ось і робимо. Ми ось теж зробили тому як скрізь написано що "треба", а так хотілося ліани посадити до стін. Тепер-то вже переробляти пізно.

4

Коли в першу весну ми виявили під новим будинком воду, то негайно були відсунуті дизайнерські резони і зроблена капітальна вимощення. Краще голову поламати, саджаючи рослини, ніж будинок згноїти. Але у нас глина. Може бути на пісках це не так важливо.

СТРУМ

Санкт-Петербург 17.10.2008 14:49:41

5

Ворон, ось так взяв і зробив. Викопав транщею 70 см по периметру і під капітальними стінами будинку, насипав 30 см піску, уклав нижній і верхній ряди арматури 14 мм А-II, потім забетонував. Із землі стирчить 15-20 см. Зверху цоколь із цегли. Грунт - важкий суглинок. Будинок брусової 8х10.5. Не може бути, щоб Ви не чули про мелкозаглубленние фундаменти. Для дерев'яного будинку - саме те. Дорожче, правда, ніж стовпчасті фундаменти. А на рахунок вимощення всюди пишуть, що потрібна вона для відводу води від фундаменту будівлі, щоб де вона (вода) не потрапляла в підвал. А якщо підвалу немає? Від падаючої з даху води теж ніби як рятує. А ось, наприклад, по торцях будинку, де нічого з даху не падає, там як? Дружина пресинг на те, щоб робити - типу "у всіх так". Може є у кого сакральні знання з цього приводу - поділіться.

gmu

Москва 17.10.2008 15:50:15

6

gmu, все ясно, так, мелкозаглублённий тихесенько "дихає", ходить разом з будинком при піднятті грунту, але якщо він не лопається, то все в порядку.
Я адже про глибину більше говорив з таких міркувань - під більш глибокий фундамент воді складніше підтікати.
Як варіант, зробіть вимощення тільки з торця і не бетон, а просто тротуарну плитку на землю покладіть.
Якщо у Вас підлогу від землі піднято вище 50 см, є вентиляція в цоколі (відповідна нормам), і в весняне танення під будинком точно немає води. Те сміливо Не робіть. Для більшої надійності можна землю під будинком застелити старим руберойдом - істотно зменшує зволоження статі знизу.

7

У мого будинку - теж немає вимощення. Теж стрічка (заглиблена на 70см), теж без підвалу, з вентиляцією, легкий :).

8

gmu, підвалу немає, а вінці, підлоги є? Від вогкості згодом вони і страждають. І вентиляція обов'язково. Успіхів!

СТРУМ

Санкт-Петербург 17.10.2008 18:30:29

9

Підпілля близько метра заввишки. Кілька разів навесні і влітку після дощів залазив під будинок і дивився на предмет води. Її не було. А на перший вінець я спеціально замовив кілька брусів з ліственіца, та ще й 200х200. Шестеро людей ледве-ледве впоралися з такою вагою, коли укладали цей перший вінець.

gmu

Москва 17.10.2008 19:35:22

10

За моїми відомостями саме для мелкозаглублённого фундаменту необхідна вимощення. І потрібна вона найбільше для того щоб до початку зими компенсувати вологість грунту з внутрішніх і зовнішніх сторін фундаменту. В результаті при замерзанні грунту будуть врівноважені внутрішні і зовнішні "випирають" сили (які дуже залежні від вологості ґрунту).

11

gmu, останнє, що скажу з цього приводу. Чи не від дощів, а після сніжної зими ми виявили воду в підпіллі, особливо, з північного боку.
Ваше небажання заводитися з вимощенням мені дуже зрозуміло - витрати і праці чималі, троянда знову ж .. :) Просто ділюся досвідом, успіхів Вам!

СТРУМ

Санкт-Петербург 17.10.2008 22:22:16

12

Не дуже розумію щодо випирають сил, які треба компенсувати: якщо
фундамент мелкозаглубленний і монолітний, то він просто трохи гуляє через
морозного обдимання - але цілком, зламатися від цього не повинен. У нас він заглиблений
всього на 30 см, а далі піщана подушка ще сантиметрів 40. Два роки стояв без
вимощення, ніяких проблем з фундаментом не було, а зробили ми її потім тільки
тому, що навесні в підполі ставало занадто волого. Але бетонне вимощення
така негарна, що, якби починати спочатку, я б краще викопав навколо будинку
сантиметрів на 30 в глибину і 70-100 в ширину, поклав би спочатку руберойд з
ухилом в бік від будинку (і щоб він ще й на фундамент заходив), потім пісок, а
зверху або гравій, або тротуарну плитку у вигляді цеглинок. Ще кажуть, можна
трав'яну вимощення робити, але її ж потім косити весь час доведеться.
А на метр заглиблювати монолітний фундамент для легкого дерев'яного будинку, багато
кажуть, навіть погано: як раз там-то сили обдимання його і будуть виштовхувати. якщо
кам'яний будинок - він його придавлює, а у дерев'яного ваги не вистачає.

alexej

Москва 17.10.2008 23:31:57

13

Нашому будинку скоро 25 років. Куди ж в ті часи було без вимощення, все робили і мій батько теж. Метр шириною точно і навколо всього будинку. Я вже навіть не пам'ятаю, коли вона встигла з трьох сторін зникнути з поля зору, вкрившись землею і зарослих бур'янами. З четвертого боку вона до сих пір на увазі, вся потріскана, переламана і вспученная. Відок ще той. Прибрати її, принаймні, власними силами, неможливо (агромадний товсті шматки бетону), робити зверху доріжку, так вона вийде на півметра вище всього іншого. Фігня, вобщем, якщо буду будувати новий будинок, ніяких відмосток!
Вирішила з одного боку посадити плетісние трояндочки під вікно, встромила лопату, на глибині 3 см вона вперлася в бетон. Так я лопатою тикала, поки до кінця не дотикала, ось так і з'ясувала її метрову ширину. Зняла зверху наносний шар землі, під нею виявилося, що вся вимощення потріскалася. Піднімала ломом шматки поменше і припирати їх до фундаменту, тому що перетягнути кудись, а тим більше вивезти, ну навіщо комусь грижа. На вільні місця встромила-таки РОЗКОМ. І потрібні мені ці подвиги? Не знаю, може бути грунт у нас такий, що все потріскалось, може щось неправильно робили і у кого-то ця вимощення прекрасненько виглядає? Але таку, як у мене, ворогові б не побажала ...

14

Еола, то, що вимощення тріскаються, ламаються, покриваються Вищербліни і в результаті набувають непрезентабельний вигляд вже обговорювалося на цьому форумі. Ніхто тоді не зміг запропонувати щось більш менш довговічне. Я, пам'ятається, пропонував робити вимощення з тієї ж тротуарної плитки, що і доріжки. Принаймні є гарантія, що вона років 5 простоїть і не зашелушітся. Все бетонно-розчинні вимощення, навіть з урахуванням залізнення поверхні - на 2-3 роки. Потім ремонт. Підмазування, замазування і т. П. Це, до речі ще один момент, що змушує мене думати про непотрібність вимощення в моєму випадку.

gmu

Москва 18.10.2008 20:35:47

15

gmu, коли побудували будинок, я була ще досить маленька. І найчастіше під нього доводилося забиратися мені: банки поставити, відра дістати або чого особливо цінне на зиму запхати. Так ось навесні і восени там стояла вода, було настільки сиро, що на взуття завжди налипав пристойний шар глини. І це при новій отмостке (а, як я зрозуміла, вона і повинна була рятувати від затоплення). Згодом вогкість зникла. Минулого тижня прибирала під будинок гортензії - сухо, як влітку. Навпаки задумалася, а не пересохне чи за зиму мої гортензії при такій низькій вологості? І це при тому, що все літо і осінь поливають дощі. Тобто виходить, що поки була нова вимощення, під будинком стояла вода, коли вона потріскалася, вода зникла? Загалом, очевидне-неймовірне.
Але насправді я проти вимощення тільки з однієї причини: мені подобається коли зростає щось прямо під вікнами, а не на відстані від будинку, і квіточки мило так заглядають у віконце.

16

А я збираюся в наступному році викласти вимощення мозаїкою (якщо, звичайно, моя мозаїка цього року переживе гідно зиму).

lali

Москва 19.10.2008 13:59:36

17

gmu, ну щодо 2-3 років служби вимощення це Ви зменшили. У нас отмостке 8 років і вона поки ціла. Сшелушілась в одному місці - де неправильно встановлений ринву і вода довбає прямо на неї. Краси звичайно в ній мало, зробили тому що самі не розбираємося в будівництві, а всюди читали і чули що "треба".

18

Бабусиним дому в Раменському 80 років і він абсолютно сухою. Без вимощення. Правда там пісок. А зараз ми будуємо свій будинок на глині ​​і, я писала навесні, що всередині по краю фундаменту стоїть вода в обох відсіках. В одному відсіку ми підняли рівень землі, руберойд, пісок. В іншому ще немає. Але що цікаво, води не стало в обох відсіках, не дивлячись на такі дощі. Мабуть, завдяки рясним опадам сталося замулювання всіх щілин [ 15 ] І стало сухо. ІМХО, всі ці питання вирішуються дуже індивідуально, підказки для рішень можна знайти тільки поруч з самим будинком. Всеж-таки зі спорудженням вимощення поспішати немає сенсу. Треба поспостерігати.

19

У нас був будинок в селі, під Конаково, без вимощення, та й сусідні сільські будинки теж, але вони підняті були над землею. Грунт там-глина. У новому будинку у мене льох і вимощення я зробила, чому і рада. Вона бетонна, з прорізами через півметра, потім облицювали її пісковик, правда тільки з фасаду, з причини економії.

20

gmu, а який у Вас все-таки грунт? Судячи з мелкозаглубленних фундаменту - НЕ глина? Тоді доповідаю :) на нашому піску маю взагалі ніяк не заглиблений фундамент. (Робили не ми, а якась компанія ще в перебудову, у нас таких однакових будинків кілька). Вимощення немає, але під фундаментом подушка з шлаку (з котельні), потім фундаментні плити (блоки?) У вигляді трапеції, а на них - прямокутні блоки. Все це 80-90 см заввишки, але на самій поверхні. Води в підпіллі у нас ніколи не було ТТТ.

Шілс

Санкт-Петербург 20.10.2008 11:40:34 Пошук по темі >>
Санкт-Петербург 20 2008 Марі: Опалення в рубаною будинку з пічкою 68 Vadim Kuleshov: вирощування винограду 33 Grandad: Формування плодових дерев 314 Kysja: Сонячні батареї, чи реально? 25 Mia-Mia: Що в саду зроблено тільки жіночими руками? 209 Незабудка: Артишок в квіткової композиції 16 chumachok: Піч для лазні 8 Светлана_З: Як змусити плодоносити черноплодки 16 Муська: Питання про фундамет будинків 56 копач: Розміри і форма крон плодових дерев 28 Алфа: Чи правильно проведена реєстрація купівлі-продажу ділянки 21 chumachok: лак 68 Волошка: Яблуня захворіла, допоможіть визначити хворобу 49 Михайло М .: Камінь для дренажу 182 Fleur: Як убезпечити ділянку від стічних вод 36 дачник 1: щеплення плодових 10 одеситка: Інфрачервоні обігрівачі 22 Михайло М .: Гриби на ділянці 78 Даша: Коріння на стовбурі яблуні 19 IrisA: Забір з півдня 26 Роза Мімоза: Яблуня з насіння: хто пробував і що з цього вийшло? 23 Tusya: Просочення для дерева 13 Михайло М .: Чи потрібен дренаж? 36 Михайло М .: Дерево або пінопласт? 26 Лідія Василівна: Ожиново-малиновий гібрид 10 Роза Мімоза: Як я можу побудувати лазню, сарай та інші господарські споруди? 27 С.Е .: Активний джерело тепла (справжній глумёж) 700 Михайло М .: Як краще пересадити вишню? 20 Еліна: Проблема з погребом 32 Надина: насосні станції 29 Mallva: Нове застосування пластикових пляшок для порятунку дерев 26 Горянка: про будівництво 79 liga l: Зимова захист відкритої веранди 59 мінлива: Обробка грунту восени 82 gmu: Чорний рак яблуні 26 bb: Про торф'яних туалетах 24 Вонна: комбінована вагонка 58 websad: Про виноград 56 Евгенія1: Бензиновий генератор 21 Михайло М .: Дезінфекція грунту в парнику 12 alexej: Оренда лісу поруч з ділянкою 14 Михайло М .: Пасивний джерело тепла 195 chumachok: Нужен совет по грубці 17 viola: Як позбутися від грибка в підвалі? 25 мадам Лемуан: Посів жита після картоплі 16 Mumimama: Посадка яблунь на "клумби" 20 Зуля: Питання по суниці / полуниці 15 umka_: настурція 19 Nigma: Кому хрін не страшний? 34 Topolek: Гадюка на ділянці 98 elenaluncva: Питання про черноплодки 44 TSH: Коли пересадити виноград? 30 LLL: Як віднадити сусідських котів 55 irinakir: Дорн як обмежувач коренів 9 Nigma: Тонування для парилки 6 MarischaZhuk: Яке рослина грузини називають омбало? 21 Vadimovna: Використання ондулина в оформленні грядок 92 Кучерява Сью: Стара і хвора чорна смородина 36 sarah 08: Капріфоль - їстівна? 8 Алфа: Чи можливо підняти фундамент будинку? 13 Людок: Як крити дах 27 madden: Чи можна їсти ягоди після обприскування 22 Олька В .: Вода всередині фундаменту 39 Олька В .: хвороби яблунь 25 plb: Як і чим кріпити дерево на цеглу? 11 kitten: Зовнішня обробка будинку 64 olyyk: Утеплення і звукоізоляція в дерев'яному будинку 17 ленчік39: Чим обробляти вагонку преред фарбуванням? 16 Ташік: цокольний сайдинг 13 marikotenok: Водогрейкі в душ 21 marikotenok: Оцинкований паркан зробити привабливим 31 Руза: газифікація будинку 48 Манюся: Висота огорожі 26 mischa: Мошка на ділянці 49 І_ТТ: Звіт про зимівлю сіянців шовковиці 16 ель: Інфрачервоний стельовий обігрівач 24 Ммаша: агрус 21 Серрі: Страшна хвороба чорної смородини 22 TSH: дренаж ділянки 18 Лариса Валеріївна: груша 12 brigita: Проблеми з яблунями 108 NataGuk: кущова квасоля 15 Олька В .: Опалення 2-го поверху 53 Лазур: Імпортний агрус - який він? 28 galekmus: сорт сливи 22 sveta-bir: Про фарбах 75 Ташік: Фарба по дереву, стійка до ультрафіолету? 25 зима: Місце для інструменту 26 vlad25: реанімація смородини 23 Slana: посадка груші 39 glawar: Колодязь або свердловина? 74 Mot: Садова піч 89 Murena: Зимове ошпаріваніе кіпятком.Результати! 13 чужа: Майданчик під авто 64 чужа: Пол на веранді 17 Beata: система автополиву 5 senata: Захист дерев'яної будови 30 Терція: Курчавість листя у червоної смородини 37 95уч .: колонновидні яблуні 31 tigr: І знову відкрита тераса 13 Tatyana65: Колодязь і грунтова вода 41 Natalia N .: Город, овочі, розсада - сезону 2008 816 vp: Якщо сорт оказался вдруг ... 95 Lara: Шашіль в яблуні ?! 28 Ріжанка: Слива колонновидная 6 marusia: черешня 142 vaselyok1: кучерява полуниця 20 Фісочка: повстяна вишня 59 Helen77: вирощування суниці 70 Наташ02: Погано плодоносить яблуня 25 ВІРА: Умивальник на вулиці 19 sia14: Отмостка кришиться 38 grain: Полуниця не цвіте 39 Вонна: Неправильно посаджені кущі 24 skobel: Посадка саджанців плодових 16 Angela: Ручна инверторная зварювання 24 chumachok: про піч 26 Юляша: накопичувальний водонагрівач 8 Вонна: Малино-ожиновий гібрид 41 Юляша: Душ на ділянці 9 karela: будуємо будинок 19 Кукося: Фундамент під банну піч 11 ms: Позбавлення від непотрібної вбиральні 39 Ктойет: Тіньовитривалі плодові. Хто підкаже? 5 Веруня: Парник з полікарбонату 31 Вільхівка: Котли для обігріву будинку 19 ЕФК: септик 11 Helen77: Що росте на глині? 62 Марі: Який насос вибрати? 13 leonna: Лохина в Підмосков'ї 94 ira: Гаражні ворота 14 Ворон: шезлонг 39 Gafti: Обрізка сливи і вишні 10 sonsimf: Шпалерний (Кордонний) сад 14 KaTeHa: Полуниця "Mount Everest" - правда? 6 severina: Грушевий галовий кліщ 25 І_ТТ: Починаємо обрізку? 19 KatyaL: Самовар & мідний таз 37 ЛНО: Сонячні батареї 19 ПочеМуха: Матеріал для будинку 20 авта: Капуста? 23 Таньчик: Розтяжка груші 20 solka: віконні рами 52 Гоч: мангал 34 vitalina: Робота в теплиці навесні 21 Віктор С .: Матеріал для покрівлі 102 vlad25: Застосування старих автопокришок в саду! 44 solka: Подскажите про сайдинг 30 авта: старі меблі 60 sewa: Водопровід для дачі 31 Гоч: прозорий паркан 47 Topolek: Рослини для дітей 11 Гоч: коріння яблуні 8 SereMO: Декорування скла 13 Зайка: Забарвлення "вагонки" 13 sewa: Кизил 18 авта: хурма 48 Багіра: Руйнуються стовпи біля паркану 22 Братки: ремонтантна суниця 75 Lavanda: Транспортування важких валунів 103 Шарик: Побутова техніка на дачі 108 Вільхівка: Компостер в саду 67 lubov: обрізка яблунь 104 Орель: укуси комах 57 grain: Рослини в саду і кулінарія 182 Tatyana65: Раундап і стовбур яблуні 66 border: СПА і басейн на дачі 29 Михайло М .: Що робити із замороженими яблуками? 21 varvarasergeevna: Баня на ділянці 34